Премини на информации за производот
1 исклучено 2

Ноќниот портрет

Лаура Морели

Редовна цена ден 490.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 490.00 MKD
Попуст Распродадено
/

Возбудлив историски роман за создавање на една од најпознатите слики на Леонардо да Винчи, Портретот на дамата со хермелин и жената што се бореше да го спаси портретот од нацистичкото уништување за време на Втората светска војна.

Милано, 1492 година: Кога 16-годишна убавица станува љубовница на војводата од Милано, таа мора да се бори за своето место во палатата, против оние што сакаат таа да излезе од животот на војводата. Наскоро, таа се наоѓа себеси како седи пред Леонардо да Винчи, кој сака да си го обезбеди своето место во палата на војводата, сликајќи го неговиот досега најамбициозен портрет.

Минхен, Втора светска војна: Откако скромниот конзерватор ненамерно ќе стави непроценлив италијански ренесансен портрет во рацете на висок нацистички лидер, таа го ризикува својот живот за да го врати, работејќи заедно со еден американски војник, дел од славниот тим „Monuments Men“.

Види повеќе

Две жени, разделени 500 години, фатени со бранот на историјата, додека една слика стои во центарот на нивните потраги по сопствените судбини.

Издавач

Култура

Детали за производот

ISBN: 978-608-262-115-9
Година на издавање:
Број на страници:

Информации за испорака

Цената на испорака за Скопје е фиксна и изнесува 60ден.

Испораката надвор од Скопје е фиксна и изнесува 150ден. доколку плаќате при испорака и 100ден. доколку плаќате со уплатница

Сите нарачки над 1500 ден се со бесплатна испорака на територијата на цела Р. Македонија.

За повеќе види тука