Премини на информации за производот
1 исклучено 2

Огнена одмазда

Џ. А. Џенс

Редовна цена ден 320.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 320.00 MKD
Попуст Распродадено
/
Поранешната репортерка Али Рејнолдс наидува на ситуација што не ја очекуваше кога прифати да работи како лице за односи со медиумите во полицискиот оддел на округот Јавапаи. Нејзините детективски способности се ставени на тест кога таа се наоѓа среде случај на подметнат пожар. Али е повикана да се справува со новинарите кога една жена, со сериозни изгореници и во бессознание, е извлечена од оганот. Кога назначената негувателка, мистериозната сестра Анселм, бара помош од Али, таа се наоѓа себеси среде една ужасна семејна драма, која траела со години. Додека сестрата Анселм и Али неуморно се обидуваат да го откријат идентитетот на жената, Али сфаќа дека со тоа може да ја изложи жртвата на убиецот, кој е одлучен да ја заврши работата. 

Види повеќе

Со нејзината вештина, Џ. А. Џенс напишала роман што е исполнет со нетрпение и ќе ги држи читателите во исчекување од првата сѐ до последната страница - најизвонредниот роман во оваа интересна серија.

Издавач

Просветно дело

Детали за производот

ISBN: 978-9989-0-0869-6
Година на издавање: 2010
Број на страници: 305

Информации за испорака

Цената на испорака за Скопје е фиксна и изнесува 60ден.

Испораката надвор од Скопје е фиксна и изнесува 150ден. доколку плаќате при испорака и 100ден. доколку плаќате со уплатница

Сите нарачки над 1500 ден се со бесплатна испорака на територијата на цела Р. Македонија.

За повеќе види тука