Премини на информации за производот
1 исклучено 2

Оксфордски убиства

Гиљермо Мартинес

Редовна цена ден 300.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 300.00 MKD
Попуст Распродадено
/
Оксфордски убиства е книга што ќе ве држи уловени во приказната до последниот збор. Во романот се раскажува за професор кој заедно со еден студент ги истражуваат низата чудни убиства во Оксфорд, Англија. Сите убиствасе поврзани со математички симболи и шифри кои го најавуваат следното злосторство од долгата серија. Бидејќи сèпочнува со кругот, полицијата брза да го открие убиецот пред да стане преголем.

Види повеќе

Романот е широкопопуларен во светот и е преведен на многу јазици. Според него е снимен истоимениот холивудски филм со Илајџа Вуд и Џон Харт во главните улоги.

Оксфордски убиства е добитник на престижната награда „Планета“, највисоката парична награда за книжевно дело во светот покрај Нобеловата.

Издавач

Антолог

Детали за производот

ISBN: 978-608-4507-86-4
Година на издавање: 2013
Број на страници: 224

Информации за испорака

Цената на испорака за Скопје е фиксна и изнесува 60ден.

Испораката надвор од Скопје е фиксна и изнесува 150ден. доколку плаќате при испорака и 100ден. доколку плаќате со уплатница

Сите нарачки над 1500 ден се со бесплатна испорака на територијата на цела Р. Македонија.

За повеќе види тука