Премини на информации за производот
1 исклучено 2

Патувањето на Петар Келемен

Александар Кукулев

Редовна цена ден 350.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 350.00 MKD
Попуст Распродадено
/
Во книгата Патувањето на Питер Келемен, македонскиот новинар Александар Кукулев зборува за убиството на кралот Александар Караѓорѓевиќ во Марсеј. Кукулев ги опишува подготовките за атентатот, животот на хрватските и македонските заговорници во логорите во Унгарија, патувања во Франција, пречекот на кралот Александар во Марсеј, психолошките профили на атентаторите. Самиот атентат, дејствија на полицијата, линчот на атентаторот Питер Келемен од лути француски граѓани – сè е детално и хронолошки кажано. Овој истражувач не запира дури ни пред нелогичните одлуки на француската полиција, слабата заштита не само на кралот, туку и на француските државници и со право го доведува во прашање постоењето на заговор.

Види повеќе

Издавач

Полица

Детали за производот

ISBN: 978-608-65294-0-6
Година на издавање: 2019
Број на страници: 216

Информации за испорака

Цената на испорака за Скопје е фиксна и изнесува 60ден.

Испораката надвор од Скопје е фиксна и изнесува 150ден. доколку плаќате при испорака и 100ден. доколку плаќате со уплатница

Сите нарачки над 1500 ден се со бесплатна испорака на територијата на цела Р. Македонија.

За повеќе види тука