Премини на информации за производот
1 исклучено 2

Песната на џелатот

Норман Мајлер

Редовна цена ден 990.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 990.00 MKD
Попуст Распродадено
/

Летото 1976 година, Гари Марк Гилмор, беспомошно насилен поранешен затвореник кој половина живот поминува во затвор, ограбува двајца луѓе. Потоа, ладнокрвно ги убива. Се соочува со судење, смртна пресуда и чекање ред до егзекуцијата, каде што би можел да остане до крајот на животот. Но, Гари Гилмор сака да умре и подготвен е за тоа да се бори на ист начин како што другите се борат за да преживеат.

Преку приказната за Гари Гилмор, Норман Мајлер раскажува за мажите и за жените во поворките што ги водат пред стрелечкиот вод, и тоа со чиста сочувствителност,  воздржаност и притеснетост што ги будат пустите предели на Гилморовата Јута.

Види повеќе

„Песната на џелатот“ е патување до најдлабоките извори на американската осаменост и насилството.

Издавач

Арс ЛИБРИС

Детали за производот

ISBN: 978-608-247-976-7
Година на издавање: 2017
Број на страници: 1320

Информации за испорака

Цената на испорака за Скопје е фиксна и изнесува 60ден.

Испораката надвор од Скопје е фиксна и изнесува 150ден. доколку плаќате при испорака и 100ден. доколку плаќате со уплатница

Сите нарачки над 1500 ден се со бесплатна испорака на територијата на цела Р. Македонија.

За повеќе види тука