Премини на информации за производот
1 исклучено 2

Петтата пеперуга

Урош Петровиќ

Редовна цена ден 200.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 200.00 MKD
Попуст Распродадено
/
Напната, возбудлива и непредвидлива приказна за наглото израснување на момчето од белградското сиропиталиште, кое открива дека не е поврзано само со таинствените луѓе и со нивните духови туку и со чудесните, провидни пеперуги. Напишан во најдобриот манир на мистичната фантастика, овој роман по своите особини е уникатен во српската литература за деца и млади.

Види повеќе

Издавач

Топер

Детали за производот

ISBN:
Година на издавање:
Број на страници: 140

Информации за испорака

Цената на испорака за Скопје е фиксна и изнесува 60ден.

Испораката надвор од Скопје е фиксна и изнесува 150ден. доколку плаќате при испорака и 100ден. доколку плаќате со уплатница

Сите нарачки над 1500 ден се со бесплатна испорака на територијата на цела Р. Македонија.

За повеќе види тука