Премини на информации за производот
1 исклучено 2

Пловејќи кон Сарантиум

Гај Гавриел Кеј

Редовна цена ден 600.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 600.00 MKD
Попуст Распродадено
/

Прв дел од Сарантинскиот мозаик

Сарантиум е златен град: светост за верниците, вдахновение за поетите, скапоцен камен на светот и срце на царството. Занаетчијата Гај Крисп прима таинствен повик од царот и тргнува на пат кон тој блескав град. Но, пред да стигне во Сарантиум, и неговите таверни и позлатени светилишта, трки со двоколки и палати, Крисп најпрвин мора да помине низ сурови предели преполни со пагански обреди и смртоносни опасности.

Види повеќе

Во првиот дел од Сарантинскиот мозаик, Гај Гавриел Кеј ткае неодолива приказна за привлечноста и сплетките на еден величествен град и за луѓето маѓепсани од неговата магија.
Кеј во своето најдобро издание. Сарантиум е огромен, раскошен и опасен...Locus

Издавач

Икона

Детали за производот

ISBN: 9786082213989
Година на издавање:
Број на страници: 520

Информации за испорака

Цената на испорака за Скопје е фиксна и изнесува 60ден.

Испораката надвор од Скопје е фиксна и изнесува 150ден. доколку плаќате при испорака и 100ден. доколку плаќате со уплатница

Сите нарачки над 1500 ден се со бесплатна испорака на територијата на цела Р. Македонија.

За повеќе види тука