Премини на информации за производот
1 исклучено 2

Полноќната библиотека

Мет Хејг

Редовна цена ден 490.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 490.00 MKD
Попуст Распродадено
/
Некаде далеку, зад работ на вселената, постои една библиотека во која има бесконечен број книги и секоја од нив е приказна за една поинаква стварност. Една од нив ја раскажува приказната за животот каков што е, заедно со некоја друга книга, за еден друг живот што можеби ќе сте го живееле, доколку сте направеле поинаков избор во некој период од животот. И додека сите ние се прашуваме каков можел да ни биде животот, што ќе се случи ако ни се пружи шанса да влеземе во таа библиотека и да видиме? Дали некој од тие други животи би бил навистина подобар?

Види повеќе

Животот на Нора стануваше се полош. И потоа, кога часовникот отчука полноќ, на последниот ден што го мина на земјата, таа се најде себеси во некоја библиотека. И таму доби шанса да ги поништи сите нешта за кои се каела во животот и да ги испроба сите животи коишто можела да ги одживее.

Што го поттикна главното прашање: Ако имаме безброј избори, кој е најдобриот начин да го одживееме животот?

"Допира до срцето на нештата што се најважни во животот." - Sunday Times

Издавач

Матица

Детали за производот

ISBN: 978-608-10-0903-3
Година на издавање: 2021
Број на страници: 356

Информации за испорака

Цената на испорака за Скопје е фиксна и изнесува 60ден.

Испораката надвор од Скопје е фиксна и изнесува 150ден. доколку плаќате при испорака и 100ден. доколку плаќате со уплатница

Сите нарачки над 1500 ден се со бесплатна испорака на територијата на цела Р. Македонија.

За повеќе види тука