Премини на информации за производот
1 исклучено 2

Последната куќа од улицата

Дијана Чејмберлен

Редовна цена ден 500.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 500.00 MKD
Попуст Распродадено
/
Кога сопругот на Кајла Картер умира во несреќа додека ја градел нивната куќа од соништата, таа знае дека мора да остане силна за нивната четиригодишна ќерка. Но, трофејниот дом во Shadow Ridge Estates, нов комплекс во заспаниот Раунд Хил, Северна Каролина, секогаш ќе чува трагични спомени. Кога ќе се соочи со чудна, постара жена која и вели да не се вселува, таа речиси се согласува. Јасно е дека оваа жена има некаква врска со областа...и врска со самата Кајла. Постарата нова сосетка на Кајла, Ели Хокли, е посрдечна, но јасно е дека и таа има тајни кои се протегаат наназад речиси педесет години. Дали Ели е во потрага да ги исправи грешките од минатото? И дали куќата на крајот од улицата го чува клучот?

Види повеќе

Раскажан во двојни временски периоди, Последната куќа на улицата е роман на шокантни предрасуди и насилство, забранета љубов, потрага по правда и заплеткани семејни лози на две семејства.

Издавач

Култура

Детали за производот

ISBN:
Година на издавање:
Број на страници:

Информации за испорака

Цената на испорака за Скопје е фиксна и изнесува 60ден.

Испораката надвор од Скопје е фиксна и изнесува 150ден. доколку плаќате при испорака и 100ден. доколку плаќате со уплатница

Сите нарачки над 1500 ден се со бесплатна испорака на територијата на цела Р. Македонија.

За повеќе види тука