Премини на информации за производот
1 исклучено 2

Поштарот секогаш ѕвони два пати

Џејмс М. Кејн

Редовна цена ден 400.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 400.00 MKD
Попуст Распродадено
/

Романот според кој е создаден истоимениот контроверзен филм со Џесика Ланг и Џек Николсон во главните улоги. 

Скитникот Френк, застанува во рурално калифорниско кафуле во времето на големата депресија во околината на Лос Анџелес на оброк и останува да работи таму. Сопственици на кафулето се младата, убава Кора и нејзиниот многу постар сопруг Ник,  вреден, но неимагинативен имигрант од Грција.

Френк и Кора започнуваат афера веднаш откако ќе се сретнат. Кора е уморна од својата ситуација, се омажила за постар маж што не го сака и работи во кафуле што сака сама да го поседува. Таа и Френк планираат да го убијат Ник за да започнат нов заеднички живот. Нивниот прв обид за убиство е неуспешен, но...поштарот секогаш ѕвони два пати.

Види повеќе

Овој класичен роман е полн со луѓе со маани, насилство, секс, лоши избори и осудени на проспаст луѓе. Објавен во 1934 година, овој роман е еден од најраните примери на комбинирањето ноар и книга кој постигнал огромен успех. И покрај тоа што годината на објавување е далечна, оваа книга сè уште е нешто што секој љубител на овој повозбудлив тип на криминална фикција треба да го прочита.

Издавач

Икона

Детали за производот

ISBN: 9789989168925
Година на издавање:
Број на страници: 168

Информации за испорака

Цената на испорака за Скопје е фиксна и изнесува 60ден.

Испораката надвор од Скопје е фиксна и изнесува 150ден. доколку плаќате при испорака и 100ден. доколку плаќате со уплатница

Сите нарачки над 1500 ден се со бесплатна испорака на територијата на цела Р. Македонија.

За повеќе види тука