Премини на информации за производот
1 исклучено 2

Прободен

Томас Енгер

Редовна цена ден 430.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 430.00 MKD
Попуст Распродадено
/

УБИЕЦ ИЛИ ЖРТВА?
Торе Пули некогаш беше моќна фигура на криминалната сцена во Осло и име што предизвикуваше стравопочит. Сега е во затвор, осуден за убиство. Уште од првиот момент, жестоко ги отфрла обвинувањата за вмешаноста во тоа злосторство.

СПОГОДБА ИЛИ СТАПИЦА?
Пули стапува во контакт со новинарот Хенинг Јул и му нуди договор. Ако Јул успее да ја испере дамката од неговото име и открие кој го наместил, Пули за возврат ќе му раскаже како дошло до пожарот што го проголта станот на новинарот и го згасна животот на неговиот шестгодишен син.

Види повеќе

БЛИСКУ ИЛИ НИКОГАШ ТОЛКУ ДАЛЕКУ?
Додека очајнички се обидува да ја дознае вистината за пожарот во својот стан, Јул не може да го игнорира сето она што го дозна од Пули и за Пули. И многу брзо сфаќа дека тие информации се исклучително опасни за двајцата. И додека пред нив се нижат сè повеќе прашања, а сè помалку одговори, Хенинг сфаќа дека нема трага од само еден убиец, туку станува збор за повеќе убијци. Вистината му е на дофат. Или можеби не…

„Прободен е возбудлива, заразна приказна за лојалноста, загубата и одмаздата.“
Crime by the book

Издавач

Бата прес

Детали за производот

ISBN: 978-608-253-164-9
Година на издавање: 2021
Број на страници: 440

Информации за испорака

Цената на испорака за Скопје е фиксна и изнесува 60ден.

Испораката надвор од Скопје е фиксна и изнесува 150ден. доколку плаќате при испорака и 100ден. доколку плаќате со уплатница

Сите нарачки над 1500 ден се со бесплатна испорака на територијата на цела Р. Македонија.

За повеќе види тука