Премини на информации за производот
1 исклучено 2

Проповедникот

Харолд Робинс

Редовна цена ден 270.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 270.00 MKD
Попуст Распродадено
/
Константин Ендру Талбот е фасцинантен говорник кој го шири евангелието на Исус Христос ширум Америка. Тој е проповедник кој верува дека ја спроведува Божјата волја за сите христијани да ги доведе пред Спасителот Исус и да им укаже на неговата љубој кон нив. Тој проповеда прво од подвижниот подиум на своето комбе, потоа во својот шатор, за на крајот да го сретне Џејк Рендл, тексашкиот мултимилионер кој ќе му изгради телевизиска црква. Но целите на доктор Талбот и на старецот Рендл не се поклопуваат.

Види повеќе

Едниот го љуби Бога, а другиот ги љуби парите и моќта. На едната страна е Проповедникот,и неговите верни пријатели, уверен во еднаквоста на сите луѓе, а на другата тексашкиот мултимилионер кој во црквата гледа само средство за натамошно зголемување на своето богатство и моќ. Судирот меѓу нив е неизбежен.

Издавач

Топер

Детали за производот

ISBN:
Година на издавање:
Број на страници: 368

Информации за испорака

Цената на испорака за Скопје е фиксна и изнесува 60ден.

Испораката надвор од Скопје е фиксна и изнесува 150ден. доколку плаќате при испорака и 100ден. доколку плаќате со уплатница

Сите нарачки над 1500 ден се со бесплатна испорака на територијата на цела Р. Македонија.

За повеќе види тука