Премини на информации за производот
1 исклучено 2

Розата што убива

М. Дели

Редовна цена ден 430.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 430.00 MKD
Попуст Распродадено
/
Психолошкиот трилер на М. Дели, Розата што убива е совршено компонирана криминалистичка и љубовна сторија. Како и во другите многубројни романи чиј автор се појавува со псевдонимот М. Дели, своите главни ликови, двете убави сестри, ги лиши од секое добро на овој свет. Остануваат сами, незгрижени и без заштита.
Махолт не е борбена. Таа е колеблива, површна и тешко дека би успеала ако не се потпира на својата сестра Гема. Додека бараат работа, судбината ги води во стариот замок на аристократската фамилија де Кампарен. Тука се вртат многу членови на фамилијата, гости и послуга. Извонредната романтична и крими приказна, со многу чувство ги опишува ликовите, и многумина од нив имаат по некоја црта што се чини сомнителна, таинствена или посебна.

Види повеќе

Љубовта на прв поглед, сјајот и цветните градини на замокот, близината на прекрасниот Кан, јужното приморје на Франција и Корзика, не можат да ја скријат опасноста од злосторството што демне од сите страни.
М. Дели е псевдоним на таинствените автори – сестрата и братот Жана Мари и Фредерик Петижан.

Издавач

Бата прес

Детали за производот

ISBN: 978-608-253-177-9
Година на издавање: 2022
Број на страници: 190

Информации за испорака

Цената на испорака за Скопје е фиксна и изнесува 60ден.

Испораката надвор од Скопје е фиксна и изнесува 150ден. доколку плаќате при испорака и 100ден. доколку плаќате со уплатница

Сите нарачки над 1500 ден се со бесплатна испорака на територијата на цела Р. Македонија.

За повеќе види тука