Премини на информации за производот
1 исклучено 2

Свети ереси

Лиза Макинерни

Редовна цена ден 500.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 500.00 MKD
Попуст Распродадено
/
Рајан Кјузак растеше побрзо од другите. Така е тоа кога си најстар од шесте деца, кога мајката е умрена, а татко ти е алкохоличар.
Никој не вели дека Рајан е глуп. Ниту зад неговиот грб. Проблемот е во луѓето што го опкружуваат. Водачот на бандата го користи неговиот татко како „чистач“. Сосетката тврди дека само сака да помогне, но можеби сака нешто повеќе од тоа. Проститутката бара човек за кој никогаш не претпоставувала дека ќе ѝ недостасува сѐ додека една ноќ тој не исчезна без трага…
На страната на Рајан е само неговата девојка Карин. Ако и неа ја испушти, останува сосема сам. Всушност не знаеш колку си јак, додека силата не ти
затреба.

Види повеќе

Тинејџери, убиство, психолошки роман, распаднати семејства, секс, дрога, алкохол,
Лондон, Ирска…
Романот ја доби престижната награда „Бејлис“ за најдобра женска фикција во 2016 година.
Истата година „Свети ереси“ е добитник и на
наградата „Дезмонд Елиот“ за дебитантски роман.
„Моќен роман.“
‒ Вашингтон пост

Издавач

Бата прес

Детали за производот

ISBN: 978-608-253-180-9
Година на издавање: 2022
Број на страници: 415

Информации за испорака

Цената на испорака за Скопје е фиксна и изнесува 60ден.

Испораката надвор од Скопје е фиксна и изнесува 150ден. доколку плаќате при испорака и 100ден. доколку плаќате со уплатница

Сите нарачки над 1500 ден се со бесплатна испорака на територијата на цела Р. Македонија.

За повеќе види тука