Премини на информации за производот
1 исклучено 2

Сендмен

Лаш Кеплер

Редовна цена ден 390.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 390.00 MKD
Попуст Распродадено
/
Книгата "Сендмен" преставува уште едно прекрасно дело од перото на познатото скандинавско дуо, кое пишува под псевдонимот Лаш Кеплер. Во овој најнов психолошки трилер ќе го запознаете Микаел Колер - Фрост, момче кое една студена зимска ноќ е пронајдено како талка по железнички мост во Стокхолм во состојба на доживеан шок и крвавејќи од раката постојано зборувајќи за својата сестра и за мистериозниот човек по име Сендмен. Но, се би било во ред доколку не се знае дека Микаел исчезнал пред 13 години и официјално е прогласен за мртов шест години подоцна. Тој и неговата помала сестра Фелисија се сметало дека се удавени, иако нивните тела никогаш не биле пронајдени.

Види повеќе

Инспекторот Јона Лина е меѓу ретките кои сметаат дека децата се жртви на озлогласениот сериски убиец во Шведска, Јурек Валтер, кој моментално е во затвор, во специјално обезбедениот психијатриски оддел. Започнува истрага за пронаоѓање на Фелисија, за која се смета дека можеби е се уште жива, бидејќи е многу очигледно дека во случајов постои соучесник и треба да се проникне во садистичкиот ум на злосторникот за да се придобие неговата доверба. Но, не е се така лесно...

Издавач

Матица

Детали за производот

ISBN: 978-608-10-0820-3
Година на издавање: 2022
Број на страници: 497

Информации за испорака

Цената на испорака за Скопје е фиксна и изнесува 60ден.

Испораката надвор од Скопје е фиксна и изнесува 150ден. доколку плаќате при испорака и 100ден. доколку плаќате со уплатница

Сите нарачки над 1500 ден се со бесплатна испорака на територијата на цела Р. Македонија.

За повеќе види тука