Премини на информации за производот
1 исклучено 2

Сеништето

Ју Несбе

Редовна цена ден 500.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 500.00 MKD
Попуст Распродадено
/
Преселувајќи се во Хонгконг Хари Хуле мисли дека засекогаш ги оставил зад себе своите трауми исто како и кариерата во полицијата. Но се случува нешто незамисливо: Олег момчето што порасна со Хари е уапсено поради убиство. Не можејќи да поверува во тоа Хари се враќа дома за да го најде вистинскиот сторител. Иако повеќе не работи во полицијата тој самостојно го истражува прометот на наркотици по улиците на родниот град што ги пустоши една нова дрога.

Види повеќе

На секој чекор го чекаат изненадувања а истрагата на едно навидум типично наркоманско убиство добива размери што Хари не ги предвидел. Речиси сите траги водат во иста насока...
Во оваа досега најлична истрага Хари мора да се соочи со своето минато и со потресни вистини за Олег и за себе.
„Исклучително... Ова е најличната истрага на Хари, но Несбе не му дозволува на својот јунак да ја занемари потрагата по вистината поради својата татковска љубов кон Олег, колку и да го чини тоа.“ Паблишерс викли
„Сеништето се вбројува во самиот врв на криминалистичкиот роман во Скандинавија.“ Бук пејџ

Издавач

Издавачки центар Три

Детали за производот

ISBN: 978-608-230-605-6
Година на издавање: 2019
Број на страници:

Информации за испорака

Цената на испорака за Скопје е фиксна и изнесува 60ден.

Испораката надвор од Скопје е фиксна и изнесува 150ден. доколку плаќате при испорака и 100ден. доколку плаќате со уплатница

Сите нарачки над 1500 ден се со бесплатна испорака на територијата на цела Р. Македонија.

За повеќе види тука