Премини на информации за производот
1 исклучено 2

Слепиот убиец

Маргарет Атвуд

Редовна цена ден 500.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 500.00 MKD
Попуст Распродадено
/
Десет дена откако заврши војната, сестра ми Лора се истумба со колата од еден мост“. По повеќе од педесет години, Ајрис Чејс се сеќава на мистериозната смрт на Лора. Така започнува воодушевувачката и несекојдневна приказна на двете сестри и нивните тајни. Поставена во панорамска заднина на историјата на XX век, „Слепиот убиец“ е епска приказна за спомените, интригата, предавството.

Види повеќе

Списанието „Тајм“ го прогласи за најдобриот роман во 2000 година и го стави на листата на 100 најголеми романи на англиски од 1923 година наваму.

Издавач

Антолог

Детали за производот

ISBN: 978-608-243-015-7
Година на издавање: 2014
Број на страници: 576

Информации за испорака

Цената на испорака за Скопје е фиксна и изнесува 60ден.

Испораката надвор од Скопје е фиксна и изнесува 150ден. доколку плаќате при испорака и 100ден. доколку плаќате со уплатница

Сите нарачки над 1500 ден се со бесплатна испорака на територијата на цела Р. Македонија.

За повеќе види тука