Премини на информации за производот
1 исклучено 2

Снешко

Ју Несбе

Редовна цена ден 500.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 500.00 MKD
Попуст Распродадено
/
Ноември е Осло е завеан од првиот снег. По враќањето од работа Бирта Бекер го пофалува снешкото што го направиле син ѝ и маж ѝ во дворот. Но не го направиле тие... Синот сфаќа дека наместо да гледа кон улицата снешкото е свртен кон куќата. Црните очи гледаат право низ прозорецот. Во нив.

Види повеќе

Вишиот инспектор Хари Хуле добива анонимно писмо. Потпишано со „Снешко“. Подоцна, меѓу застарените случаи на исчезнати лица, Хари открива редица вознемирувачки сличности. Исчезнуваат мажени жени со деца токму во денот на првиот снег... Истата ноќ, Силвија Отерсен се пробива низ првиот снег во шумата во близина на Осло. Знае дека животот ѝ зависи од тоа дали ќе избега, но не знае што ја гони. За среќа, не знае ни што ја чека на патот...

„Несбе со право важи за најпризнат писател на трилери во Норвешка. Она што ќе го открие Хари Хуле засекогаш ќе го промени вашето мислење за белата добродушна фигура. Снешко е извонреден трилер што ќе ви ја расипе дремката додека надвор вее снег.“ Нешнел паблик радио (САД)

„Несбе е Пикасо на норвешкиот криминалистички роман: ликовите се живописни до секој детаљ, елегантно вплетени во приказната. А таа приказна не е само овој роман, туку тоа е целиот серијал – на пат да стане најдобриот во историјата на норвешкиот криминалистички роман.“ Ставангер афтенблад

Издавач

Издавачки центар Три

Детали за производот

ISBN: 978-608-230-538-7
Година на издавање: 2017
Број на страници: 436

Информации за испорака

Цената на испорака за Скопје е фиксна и изнесува 60ден.

Испораката надвор од Скопје е фиксна и изнесува 150ден. доколку плаќате при испорака и 100ден. доколку плаќате со уплатница

Сите нарачки над 1500 ден се со бесплатна испорака на територијата на цела Р. Македонија.

За повеќе види тука