Премини на информации за производот
1 исклучено 2

Стаклен меч (Црвена кралица 2)

Викторија Авејард

Редовна цена ден 500.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 500.00 MKD
Попуст Распродадено
/

Крвта на Мер Бероу е црвена – иста како крвта на обичниот народ – но нејзината Сребрена способност, моќта да ја контролира молњата, ја има претворено во оружје што кралскиот двор сака да го има под своја контрола. Ја нарекуваат грешка, аномалија, но кога успева да избега од Мејвен, од принцот – кого го смета за пријател – кој ја изневерува, Мер открива нешто неверојатно: таа не е единствената со такви моќи и способности.

Гонета од Мејвен, кој сега веќе е крал жеден за одмазда, Мер се впушта во потрага по другите како неа, со црвена крв, но со моќи и способности што дури и ги надминуваат оние на Сребрените, за да ù се придружат во борбата против угнетувачите. Но, така Мер стапнува на една мошне опасна патека, каде што ризикува да се престори во исто онакво чудовиште какво што, всушност, се обидува да порази. Дали ќе се скрши под притисокот што го наметнуваат животите што треба да се жртвуваат по цена на востанието? Или, пак, предавството и изневерувањето на довербата ù го стврднаа и замрзнаа срцето засекогаш?

Види повеќе

Издавач

Арс ЛИБРИС

Детали за производот

ISBN: 978-608-259-631-0
Година на издавање: 2019
Број на страници: 384

Информации за испорака

Цената на испорака за Скопје е фиксна и изнесува 60ден.

Испораката надвор од Скопје е фиксна и изнесува 150ден. доколку плаќате при испорака и 100ден. доколку плаќате со уплатница

Сите нарачки над 1500 ден се со бесплатна испорака на територијата на цела Р. Македонија.

За повеќе види тука