Премини на информации за производот
1 исклучено 2

Стаклен ѕид

Владимир Тасиќ

Редовна цена ден 450.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 450.00 MKD
Попуст Распродадено
/
„Стаклен Sид“ е роман во чија основа е вистинска приказна за убиството на новинарката Дада Вујасиновиќ во 1994 година во Србија. Возбудлива приказна за деведесеттитегодини, за животот меѓу завојуваните земји, за неможноста за заминување и неможноста да се верува во која било официјална верзија. Драматична приказна за војната, за распаѓањето на еден свет, за смртта и љубовта, кои со своето ехо ги обликуваат животите и судбините.

Види повеќе

Издавач

Икона

Детали за производот

ISBN: 9786082213750
Година на издавање:
Број на страници:

Информации за испорака

Цената на испорака за Скопје е фиксна и изнесува 60ден.

Испораката надвор од Скопје е фиксна и изнесува 150ден. доколку плаќате при испорака и 100ден. доколку плаќате со уплатница

Сите нарачки над 1500 ден се со бесплатна испорака на територијата на цела Р. Македонија.

За повеќе види тука