Премини на информации за производот
1 исклучено 2

Студ

Ирса Сикуртартоутир

Редовна цена ден 450.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 450.00 MKD
Попуст Распродадено
/
Оутин започнува нов живот со својата единаесетгодишна ќерка Рун, по смртта на неговата бивша сопруга, која погинала паѓајќи низ прозорец. Еден ден Оутин на работа добива нова задача: треба да открие што се случувало пред многу години во интернатот Кроукур, што се наоѓа во пустелија и врши функција на поправен дом за малолетни момчиња. Меѓу другото, го испитува случајот на смрт на две момчиња од интернатот – момчињата во таинствени околности се задушиле во автомобил од издувните гасови.

Види повеќе

Колку повеќе се задлабочува во тој случај, толку повеќе му се чини дека го напаѓаат сеништата од минатото. Дали прераната смрт на неговата бивша сопруга има некаква врска со тоа? Оутин очајно го бара одговорот на тоа прашање и чувствува дека морничавата атмосфера се засилува…

Издавач

Бегемот

Детали за производот

ISBN: 978-608-4718-35-2
Година на издавање: 2015
Број на страници: 371

Информации за испорака

Цената на испорака за Скопје е фиксна и изнесува 60ден.

Испораката надвор од Скопје е фиксна и изнесува 150ден. доколку плаќате при испорака и 100ден. доколку плаќате со уплатница

Сите нарачки над 1500 ден се со бесплатна испорака на територијата на цела Р. Македонија.

За повеќе види тука