Премини на информации за производот
1 исклучено 2

Шерлок Холмс: Студија во скерлетно црвено

Артур Конан Дојл

Редовна цена ден 500.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 500.00 MKD
Попуст Распродадено
/
"Постои една скерлетна нишка во ова злосторство, која се провлекува низ безбојното платно на животот, а наша должност е да ја отплеткаме, издвоиме, и да го прикажеме секој нејзин дел.“ Ова се зборовите кои Шерлок Холмс му ги упатува на неговиот пријател и хроничар Вотсон за природата на неговата работа, во која тој ја опишува истрагата за убиството во неговата „студија во скерлетно црвена боја.“

Види повеќе

Оваа приказна го прикажува запознавањето на Шерлок Холмс со Др. Вотсон преку заеднички пријател и новата мистерија која ја покренува пронајдениот труп во напуштена куќа во Брикстон, Англија.
Што сѐ се случува понатаму можете веднаш да дознаете доколку нурнете во оваа книга.
Студија во скерлетно црвено е препорачлива за сите оние кои уживаат во детективските романи на Шерлок Холмс, како и за поединци кои уживаат во делата на Артур Конан Дојл.

Издавач

Икона

Детали за производот

ISBN:
Година на издавање:
Број на страници:

Информации за испорака

Цената на испорака за Скопје е фиксна и изнесува 60ден.

Испораката надвор од Скопје е фиксна и изнесува 150ден. доколку плаќате при испорака и 100ден. доколку плаќате со уплатница

Сите нарачки над 1500 ден се со бесплатна испорака на територијата на цела Р. Македонија.

За повеќе види тука