Премини на информации за производот
1 исклучено 2

Тактики и искуства во битките во добата на Наполеон

Рори Мјур

Редовна цена ден 500.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 500.00 MKD
Попуст Распродадено
/
Црпејќи од мемоари, дневници и писма од тоа време, оваа моќна книга истражува како им било на војниците во битките што ги водел Наполеон. Се занимава со улогите на артилеријата, пешадијата и коњицата; со маките и страдањата на ранетите; со тоа како се доаѓало до победите; со механиката на нападите на пешадијата, на артилеријата и на кољицата; и со уште многу повеќе од тоа.

Види повеќе

Рори Мјур е надворешен соработник на универзитетот на Аделаида. Тој е автор ина Британија и поразот на Наполеон, 1807-1815, која е, исто така, издадена од ,,Јејл Јуниверзити прес’’, и ја доби Првата награда што ја доделува Меѓународното друштво на почитувачи на ликот и делото на Наполеон во 1997 година.

Издавач

Арс ЛИБРИС

Детали за производот

ISBN: 978-608-247-407-6
Година на издавање: 2016
Број на страници: 344

Информации за испорака

Цената на испорака за Скопје е фиксна и изнесува 60ден.

Испораката надвор од Скопје е фиксна и изнесува 150ден. доколку плаќате при испорака и 100ден. доколку плаќате со уплатница

Сите нарачки над 1500 ден се со бесплатна испорака на територијата на цела Р. Македонија.

За повеќе види тука