Премини на информации за производот
1 исклучено 2

Требаше да си одиш

Даниел Келман

Редовна цена ден 220.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 220.00 MKD
Попуст Распродадено
/
Во „Требаше да си одиш“ еден млад сценарист, заедно со својата сопруга и со петгодишната ќерка, оди во осамена планинска куќа за да го доврши сценариото за својот нов филм. Сосем неочекувано, младата брачна двојка поминува низ првата голема криза, но тогаш во куќата ќе почнат да се случуваат чудни работи поради кои одеднаш се изместува геометријата на реалноста…

Види повеќе

Очигледно инспириран од култниот филм „Сјаење“ на Стенли Кјубрик (и истоимениот роман на Стивен Кинг), Даниел Келман вешто покажува како врвната книжевност може да ја обнови својата инспирација и свежина преку поигрувањето со жанровите.

„Иако најкраток, ‘Требаше да си одиш’ веројатно е најгусто и најдлабоко напишан текст на Келман, каде авторот прави спектакуларни резови од хумор до ужас и ги тестира границите на книжевноста.“ – The Standard

„Келман е волшебник на амбисот, вечно застанат на тенката граница меѓу вистината и фантастиката, од каде може да ѕирне во најскриените агли на потсвеста.“ – Berliner Zeitung

„’Требаше да си одиш’ е книга која нè потсетува колку големи можат да бидат малите уметнички дела.“ – Frankfurter Allgemeine Zeitung

Издавач

Артконект

Детали за производот

ISBN: 978-608-4852-09-4
Година на издавање: 2019
Број на страници: 104

Информации за испорака

Цената на испорака за Скопје е фиксна и изнесува 60ден.

Испораката надвор од Скопје е фиксна и изнесува 150ден. доколку плаќате при испорака и 100ден. доколку плаќате со уплатница

Сите нарачки над 1500 ден се со бесплатна испорака на територијата на цела Р. Македонија.

За повеќе види тука