Премини на информации за производот
1 исклучено 2

Тројанската војна: нова историја

Бери Строс

Редовна цена ден 680.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 680.00 MKD
Попуст Распродадено
/

Бери Строс нè потсетува дека војните се речиси секогаш исти – имињата и датумите се менуваат, но душата на битките останува иста низ милениумите. Сo доловување на придушената смиреност и громогласното насилство на античкиот свет, тој прави Хомер да звучи свежо и порелевантно од кога било. Тројанската војна е лирска привлечна книга, што татни со оружје, но и со вистина.“

-   „Ова е веројатно најдобар осврт што човек може да го добие за една од најпознатите војни во историјата. Четиво што секој што го интересира војната, историјата или античкиот свет, мора да го прочита.“

    „Воен еп пар екселанс, низ кој се исткаени нишките на фактите и фикцијата како на маѓепсувачка таписерија од крв, утроба и мускули – и ужасна женствена убавина.“

    „Втората најдобра книга за Тројанската војна што ја имам прочитано.“

Види повеќе

Издавач

Арс ЛИБРИС

Детали за производот

ISBN: 978-608-259-008-0
Година на издавање: 2017
Број на страници: 277

Информации за испорака

Цената на испорака за Скопје е фиксна и изнесува 60ден.

Испораката надвор од Скопје е фиксна и изнесува 150ден. доколку плаќате при испорака и 100ден. доколку плаќате со уплатница

Сите нарачки над 1500 ден се со бесплатна испорака на територијата на цела Р. Македонија.

За повеќе види тука