Премини на информации за производот
1 исклучено 2

Украденото дете

Санџида Кеј

Редовна цена ден 420.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 420.00 MKD
Попуст Распродадено
/

По неколку неуспешни обиди за свое биолошко бебе, Оли и Зои добиваат повик дека конечно ќе станат родители. И покрај предупредувањата од службените лица и лекарите да не ù даваат име на својата ќерка, бидејќи така само би им било потешко, Оли и Зои не ги послушуваат. Одлучуваат да ù дадат име Евелин Кетрин Морли или нагалено Еви.

И покрај сите можни ризици, за тоа дека може да има оштетување на мозокот или дури и да почине поради предвременото раѓање, доволни се само неколкуте зборови од сопругот: „Сè ќе биде во ред“.

Но, дали навистина ќе биде така? Дали Еви има фетален алкохолен синдром? Дали ќе биде спасена, бидејќи е бебе од мајка-зависничка од дрога?

И кој е Бен, бумбарестиот рус херувим од фреските на Микеланџело?...

Види повеќе

Издавач

Арс ЛИБРИС

Детали за производот

ISBN: 978-608-259-632-7
Година на издавање: 2019
Број на страници: 304

Информации за испорака

Цената на испорака за Скопје е фиксна и изнесува 60ден.

Испораката надвор од Скопје е фиксна и изнесува 150ден. доколку плаќате при испорака и 100ден. доколку плаќате со уплатница

Сите нарачки над 1500 ден се со бесплатна испорака на територијата на цела Р. Македонија.

За повеќе види тука