Премини на информации за производот
1 исклучено 2

Умри двапати

Тес Геритсен

Редовна цена ден 490.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 490.00 MKD
Попуст Распродадено
/
Детективката Џејн Рицоли и патологот Мора Ајлс истражуваат бизарно убиство во Бостон. Пронајден е маж, когошто во сопствениот дом го обесиле наопаку и му ја извадиле утробата. По пронаоѓањето на посмртните останки на уште една жртва, јасно е дека убиецот оперирал со години, и тоа не само во Бостон. Шест години претходно, група туристи се на сафари во Африка. Никој од нив не е виден повторно, освен една жена која излегува од саваната неколку недели подоцна, едвај жива. Единствената жена што го видела лицето на убиецот. Дали „убиецот од сафарито“ е сега во Бостон? Џејн е испратена во Африка за да ја најде единствената врска помеѓу двата случаја - единствениот преживеан.

Види повеќе

Издавач

Матица

Детали за производот

ISBN: 978-608-10-0942-2
Година на издавање: 2022
Број на страници: 358

Информации за испорака

Цената на испорака за Скопје е фиксна и изнесува 60ден.

Испораката надвор од Скопје е фиксна и изнесува 150ден. доколку плаќате при испорака и 100ден. доколку плаќате со уплатница

Сите нарачки над 1500 ден се со бесплатна испорака на територијата на цела Р. Македонија.

За повеќе види тука