Премини на информации за производот
1 исклучено 2

Царицата Катерина

Елен Алпстен

Редовна цена ден 450.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 450.00 MKD
Попуст Распродадено
/
Сиромашна, непризнаена исклучително убава, Марта ќе ја преживее суровата руска зима во своето далечно балтичко село. Младиот владетел на Русија, царот Петар I, страсен и со железна волја има визија да го претвори традиционалното царство во модерна западна империја. Во канџите на Големата северна војна, смртта ја демна Марта на секој чекор. Една вечер, на една прослава го запознава Петар Велики. Потпирајќи се на својот ум и неверојатната хреброст, гонета од амбицијата, желбата и волјата за живот, Марта ќе стане царица, Катерина I.

Види повеќе

Meѓутоа, нејзиното искачување до врвот е преполно со опасности. Дали ќе успее да го преживее блескавиот и смртоносен царски двор на Романови, и што е уште пова/но, самиот Петар? Бидејќи царската круна со себе носи опојна и лажовна моќ...

Издавач

Матица

Детали за производот

ISBN: 978-608-10-0801-2
Година на издавање: 2020
Број на страници: 548

Информации за испорака

Цената на испорака за Скопје е фиксна и изнесува 60ден.

Испораката надвор од Скопје е фиксна и изнесува 150ден. доколку плаќате при испорака и 100ден. доколку плаќате со уплатница

Сите нарачки над 1500 ден се со бесплатна испорака на територијата на цела Р. Македонија.

За повеќе види тука