Премини на информации за производот
1 исклучено 2

Чекајќи го крајот

Мурат Ментеш

Редовна цена ден 500.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 500.00 MKD
Попуст Распродадено
/

Рухи Муџерет е последниот преживеан ветеран од турската војна за независност која се одвиваше во првата четвртина на дваесетиот век. Овој „војник“ чии денови се одброени, тргнува на својата последна задача: треба да убие човек што се вика Масум Џиџи. Ја зема својата пушка, што пред осумдесет и пет години ја украл од француски офицер и тргнува во потрага.

„Ако се правеа сапуни во форма на дојка, светот ќе беше многу почисто
место“ – Р.Муџерет

Види повеќе

Издавач

Икона

Детали за производот

ISBN:
Година на издавање:
Број на страници:

Информации за испорака

Цената на испорака за Скопје е фиксна и изнесува 60ден.

Испораката надвор од Скопје е фиксна и изнесува 150ден. доколку плаќате при испорака и 100ден. доколку плаќате со уплатница

Сите нарачки над 1500 ден се со бесплатна испорака на територијата на цела Р. Македонија.

За повеќе види тука