Премини на информации за производот
1 исклучено 2

Читачот на трупови

Антонио Гаридо

Редовна цена ден 700.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 700.00 MKD
Попуст Распродадено
/

” Форензичарот што ќе го определи префектурата е должен да се појави на местото на злосторството во рок од четири часа по пријавувањето. Ако не ја исполни таа обврска, ако му ја довери должноста на некој друг, ако не ги најде смртоносните повреди или ако ги утврди погрешно, ќе биде прогласен за виновен и осуден на две години затвор.” – од Кривичниот законик на династијата Сунг

Во средновековна Кина само најпаметните судии успевале да ја добијат титулата ” Читач на трупови”. Тие припаѓале на елитата форензичари во судската медицина, и по цена на сопствениот живот имале задача да го разрешат секое злосторство и да обезбедат соодветна казна. Чи Сунг бил еден од првите меѓу нив.

Види повеќе

Исклучително возбудлив и добро осмислен историски трилер кој изобилува со детали во кои амбицијата и омразата одат рака под рака со љубовта и смртта.

Издавач

Матица

Детали за производот

ISBN: 978-608-10-0947-7
Година на издавање: 2022
Број на страници: 629

Информации за испорака

Цената на испорака за Скопје е фиксна и изнесува 60ден.

Испораката надвор од Скопје е фиксна и изнесува 150ден. доколку плаќате при испорака и 100ден. доколку плаќате со уплатница

Сите нарачки над 1500 ден се со бесплатна испорака на територијата на цела Р. Македонија.

За повеќе види тука