Премини на информации за производот
1 исклучено 2

Чудни цвеќиња

Донал Рајан

Редовна цена ден 350.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 350.00 MKD
Попуст Распродадено
/
Чудни цвеќиња е приказна за прогонството и враќањето, за загубата и откривањето, за залекувањето од тагата и за спаителската моќ на љубовта.
Во 1973 година, Мол Гладни исчезнува од ридот Типерери каде што била родена. Полека нејзините родители, Педи и Кит, почнуваат да прифаќаат дека ја снемало засекогаш. Избезумени и вознемирени, Педи и Кит мораат да се соочат со неподносливата можност: дека никогаш повеќе нема да ја видат својата ќерка.
Но, пет години подоцна, Мол се враќа, сменета и со неколку изненадувања...

Види повеќе

Издавач

Полица

Детали за производот

ISBN: 978-608-4850-84-7
Година на издавање: 2021
Број на страници: 220

Информации за испорака

Цената на испорака за Скопје е фиксна и изнесува 60ден.

Испораката надвор од Скопје е фиксна и изнесува 150ден. доколку плаќате при испорака и 100ден. доколку плаќате со уплатница

Сите нарачки над 1500 ден се со бесплатна испорака на територијата на цела Р. Македонија.

За повеќе види тука