Премини на информации за производот
1 исклучено 2

Чудовиштето доаѓа

Патрик Нес

Редовна цена ден 300.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 300.00 MKD
Попуст Распродадено
/
Чудовиштето доаѓа во времето на необичните суштества неколку минути по полноќ. Но Конор воопшто не се плаши од она што се појавува пред неговата куќа. Тој го очекува чудовиштето од своите кошмари преполни со темнина и ветар она кое го измачува речиси секоја ноќ. Чудовиштето што доаѓа кај него е древно диво чудесно тоа знае да раскажува приказни и од Конор го бара најопасното – ја бара вистината...

Види повеќе

Истовремено мрачен и длабоко човечки роман за загубата семејството тагата и созревањето роман за реалните и имагинарните чудовишта со кои се соочуваме сите ние – и децата и возрасните. Токму поради тоа во овој роман наменет за младите читатели еднакво ќе уживаат и сите кои некогаш биле млади.

„Моќна модерна бајка за надежта и тагата, која ќе ги трогне читателите со својата емотивност и едноставност.“ Publishers Weekly

„Чудовиштето доаѓа е ремек-дело во современата литература. Роман кој ќе ги научи младите читатели дека умешноста на книжевноста се состои во тоа да се преплетуваат солзите и насмевките.“ The Guardian

Издавач

Издавачки центар Три

Детали за производот

ISBN: 978-608-230-477-9
Година на издавање: 2016
Број на страници:

Информации за испорака

Цената на испорака за Скопје е фиксна и изнесува 60ден.

Испораката надвор од Скопје е фиксна и изнесува 150ден. доколку плаќате при испорака и 100ден. доколку плаќате со уплатница

Сите нарачки над 1500 ден се со бесплатна испорака на територијата на цела Р. Македонија.

За повеќе види тука