Премини на информации за производот
1 исклучено 2

Јас

Волфганг Хилбиг

Редовна цена ден 290.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 290.00 MKD
Попуст Распродадено
/

Во средиштето на романот „Јас“ е приказната за еден неуспешен поет, кој работи во државната безбедносна служба на ДР Германија. 

Првенствено, дејството во „Јас“ го води наратор во прво лице, но постепено раскажувањето се премостува кон протагонистот кој наизменично се претставува со кратенките К., В. и со името Камберт, работник во фабрика и писател, жител на провинција во Источна Германија во осумдесеттите, кој се развива збунет и отуѓен. Тој се запознава со извесен Фојербах, припадник на службата Штази, кој го праќа во Источен Берлин за да се инфилтрира во книжевниот андерграунд.

Види повеќе

При пишувањето на извештаите, поткажувачот го пречекорува прагот на службениот повик и се води од писателскиот агенс за креирање приказна. Истовремено, го губи и личното „јас“, во еден кошмарен свет каде што секој секого го демне, но блискоста изостанува.

Издавач

Арс ЛИБРИС

Детали за производот

ISBN: 978-608-247-962-0
Година на издавање: 2017
Број на страници: 336

Информации за испорака

Цената на испорака за Скопје е фиксна и изнесува 60ден.

Испораката надвор од Скопје е фиксна и изнесува 150ден. доколку плаќате при испорака и 100ден. доколку плаќате со уплатница

Сите нарачки над 1500 ден се со бесплатна испорака на територијата на цела Р. Македонија.

За повеќе види тука