Премини на информации за производот
1 исклучено 2

23

Линвуд Баркли

Редовна цена ден 450.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 450.00 MKD
Попуст Распродадено
/
Денес е 23 мај, малиот град Промис Фолс се наоѓа сред огромна катастрофа, со многу мртви од вирус што личи на грип. Истражителот Кал Вивер брзо ја препознава катастрофата како масовно труење од загадениот градски водовод.

Види повеќе

Во меѓувреме, убиена е студентка во колеџ, па детективот Бери Дакворт го препознава начинот на убиството - идентичен со двете нерешени убиства во градот. Ненадејно, бројката на чудни настани од претходниот месец почнува да се зголемува... Крвави кукли на излогот во кабината со број "23", оставени во напуштено Панорамско тркало, запален автобус без контрола на чиј заден дел е напишан бројот "23"... Овој број се појавува и на горната тренерка со качулка на момчето кое е обвинето за сексуален напад.

Мотивот за напад на луѓето од овој град наведува кон бројот 23, а обидите да открие зошто е тоа така ќе го турнат детективот Дакворт на работ на смртта.

Издавач

Матица

Детали за производот

ISBN:
Година на издавање:
Број на страници:

Информации за испорака

Цената на испорака за Скопје е фиксна и изнесува 60ден.

Испораката надвор од Скопје е фиксна и изнесува 150ден. доколку плаќате при испорака и 100ден. доколку плаќате со уплатница

Сите нарачки над 1500 ден се со бесплатна испорака на територијата на цела Р. Македонија.

За повеќе види тука