Премини на информации за производот
1 исклучено 2

Arsène Lupin: The Mélamare mystery

Maurice Leblanc

Редовна цена ден 330.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 330.00 MKD
Попуст Распродадено
/
The Mélamare Mystery (also known as The Mysterious Mansion) is the eighteenth novel in the Arsene Lupin series of books by Maurice Leblanc. The book tells the story of a diamond theft and the kidnapping of Régine Aubry, an actress. Arsene Lupin, under the pseudonym Jean d'Enneris, is hired by jewel magnate Van Houben in an attempt to solve the crime. The mystery deepens however when a second kidnapping takes place, and a history of rivalry and hatred between two families is uncovered.

Види повеќе

Издавач

Арс ЛИБРИС

Детали за производот

ISBN: 978-608-267-262-5
Година на издавање: 2021
Број на страници: 176

Информации за испорака

Цената на испорака за Скопје е фиксна и изнесува 60ден.

Испораката надвор од Скопје е фиксна и изнесува 150ден. доколку плаќате при испорака и 100ден. доколку плаќате со уплатница

Сите нарачки над 1500 ден се со бесплатна испорака на територијата на цела Р. Македонија.

За повеќе види тука