Премини на информации за производот
1 исклучено 2

Хари Потер и Пламениот пехар

Џ. К. Роулинг

Редовна цена ден 950.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 950.00 MKD
Попуст Распродадено
/
Летниот распуст на Хари е незаборавен, за промена! Заедно со Визлиеви и Хермиона тој присуствува на Светското првенство во квидич – невообичаен настан дури и за волшебничкиот свет. Во Хогвортс, пак, првпат по неколку векови се одржува Триволшебничкиот турнир, меѓуучилиштен волшебнички натпревар во кој се соочуваат првенците на трите познати волшебнички училишта, Хогвортс, Бобатонс и Дурмстранг. Но, во заднината на сите овие настани се чувствува темнината и злото: дали конечно ќе се случи долгоочекуваното враќање на Лордот Волдеморт?

Види повеќе

„Хари Потер и Пламениот пехар“ е четвртиот дел од серијалот за младиот волшебник Хари Потер и неговите авантури во светот на волшебниците и магијата.

Издавач

Арс ЛИБРИС

Детали за производот

ISBN: 978-608-267-278-6
Година на издавање: 2021
Број на страници: 568

Информации за испорака

Цената на испорака за Скопје е фиксна и изнесува 60ден.

Испораката надвор од Скопје е фиксна и изнесува 150ден. доколку плаќате при испорака и 100ден. доколку плаќате со уплатница

Сите нарачки над 1500 ден се со бесплатна испорака на територијата на цела Р. Македонија.

За повеќе види тука