Премини на информации за производот
1 исклучено 2

Memoirs of Arsène Lupin: The Countess of Cagliostro

Maurice Leblanc

Редовна цена ден 390.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 390.00 MKD
Попуст Распродадено
/

In the process of writing his memoirs, Arsène Lupin takes us back to his early twenties and his first love: Clarice d’Etigues. Although forbidden by her father to meet, that doesn’t stop Ralph d’Andresy—Lupin’s nom du jour—from wooing Clarice. But when he finds evidence on the d’Etigues estate of a conspiracy to murder a woman, he cannot help but be drawn into the ensuing three-way race to a legendary treasure.

Види повеќе

Издавач

Арс ЛИБРИС

Детали за производот

ISBN: 978-608-267-261-8
Година на издавање: 2021
Број на страници: 240

Информации за испорака

Цената на испорака за Скопје е фиксна и изнесува 60ден.

Испораката надвор од Скопје е фиксна и изнесува 150ден. доколку плаќате при испорака и 100ден. доколку плаќате со уплатница

Сите нарачки над 1500 ден се со бесплатна испорака на територијата на цела Р. Македонија.

За повеќе види тука