Премини на информации за производот
1 исклучено 2

The extraordinary adventures of Arsène Lupin, gentleman-burglar

Maurice Leblanc

Редовна цена ден 360.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 360.00 MKD
Попуст Распродадено
/

The Extraordinary Adventures of Arsene Lupin, Gentleman-Burglar is the first collection of stories by Maurice Leblanc, featuring the detective Arsene Lupin. It contains the first 8 stories with the character, including: The Arrest of Arsène Lupin; Arsène Lupin in Prison; The Escape of Arsène Lupin; The Mysterious Traveller; The Queen’s Necklace; The Seven of Hearts; Madame Imbert’s Safe; The Black Pearl; and, Sherlock Holmes Arrives Too Late. The mention of Sherlock Holmes was changed to 'Herlock Sholmes' in subsequent publications after what I assume were stern words from Arthur Conan Doyle's lawyers.

Види повеќе

Издавач

Арс ЛИБРИС

Детали за производот

ISBN: 978-608-267-254-0
Година на издавање: 2021
Број на страници: 168

Информации за испорака

Цената на испорака за Скопје е фиксна и изнесува 60ден.

Испораката надвор од Скопје е фиксна и изнесува 150ден. доколку плаќате при испорака и 100ден. доколку плаќате со уплатница

Сите нарачки над 1500 ден се со бесплатна испорака на територијата на цела Р. Македонија.

За повеќе види тука