Премини на информации за производот
1 исклучено 2

Arsène Lupin versus Herlock Sholmes

Maurice Leblanc

Редовна цена ден 360.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 360.00 MKD
Попуст Распродадено
/

Arsène Lupin versus Herlock Sholmes (French: Arsène Lupin contre Herlock Sholmes) is the second collection of Arsène Lupin stories written by Maurice Leblanc, featuring two adventures following a match of wits between Lupin and Herlock Sholmes. The character "Herlock Sholmes" is a transparent reference to Sherlock Holmes of Arthur Conan Doyle's detective stories, who appeared in "Sherlock Holmes Arrives Too Late", one of the eight stories in the first collection, Arsène Lupin, Gentleman Burglar. 

Види повеќе

Издавач

Арс ЛИБРИС

Детали за производот

ISBN: 978-608-267-255-7
Година на издавање: 2021
Број на страници: 242

Информации за испорака

Цената на испорака за Скопје е фиксна и изнесува 60ден.

Испораката надвор од Скопје е фиксна и изнесува 150ден. доколку плаќате при испорака и 100ден. доколку плаќате со уплатница

Сите нарачки над 1500 ден се со бесплатна испорака на територијата на цела Р. Македонија.

За повеќе види тука